Skip links
laserowe odmłodzenie twarzy Szczecin

Laserowe odmładzanie twarzy Szczecin – efekt Baby Face

Czym jest laser tulowy? Na czym polega odmładzanie twarzy i usuwanie zmarszczek laserem? Czy zabieg jest bolesny? Kto go wykonuje? Czy jest konieczna rekonwalescencja? Przeczytaj nasz artykuł, umów się na konsultacje i podaruj sobie efekt BABY FACE!

Laserowe odmładzanie twarzy za pomocą lasera tulowego Lavien opiera się na wykorzystaniu tulu, który należy do grupy rzadkich pierwiastków. Działanie lasera, a tym samym zabiegu bazuje na połączeniu trzech trybów: ablacyjnego, nieablacyjnego i sub-ablacyjnego. To właśnie dzięki zróżnicowanemu działaniu możliwe jest jednoczesne oddziaływanie na powierzchnię skóry oraz jej głębokie warstwy. Sama technologia lasera tulowego opiera się na promieniowaniu o długości fali 1927 nm. Najważniejsze pytanie brzmi, w jaki sposób laser tulowy usuwa zmarszczki i odmładza skórę zapewniając tzw. efekt baby Face?

Jak powstają zmarszczki i rodzaje zmarszczek

Zmarszczki to naturalna oznaka starzenia się skóry. Główną przyczyną tego procesu jest spowolnienie produkcji kolagenu, elastyny oraz kwasu hialuronowego, a w konsekwencji ich stały deficyt. Bez tych „składników” swoiste rusztowanie skóry, jaki są włókna kolagenowe najpierw wiotczeją, a wraz z upływem czasu rozpadają się lub całkiem zanikają. Ruchy mimiczne twarzy i grawitacja sprawiają, że już po 25 roku życia pojawiają się bardzo płytkie ślady na twarzy, a wraz z upływem lat nabierają one trwałego charakteru. Jeśli dodamy do tego osłabienie gruczołów łojowych i potowych oraz zmniejszenie ilości lipidów wewnątrz naskórka to rezultaty stają się bardzo widoczne.

Generalnie typy i rodzaje zmarszczek posiadają wiele klasyfikacji, jednak najważniejsze podział obejmuje:

 • zmarszczki mimiczne;
 • zmarszczki grawitacyjne;
 • zmarszczki posłoneczne;
 • zmarszczki atroficzne (charakterystyczne dla menopauzy – związane ze spadkiem ilości estrogenu);
 • zmarszczki elastotyczne (związane z zanikiem włókien elastynowych).

Laserowe usuwanie zmarszczek na twarzy – jak działa i na czym polega?

Odmładzający zabiegi laserowe na twarz (laserowe usuwanie zmarszczek i bruzd oraz laserowe zwiększenie jędrności skóry) polega na emisji skoncentrowanej wiązki promieni światła, która wnika bezpośrednio do wybranych obszarów skóry właściwej. Dzięki temu laser oddziałuje na źródło problemu, a nie tylko go maskuje.

Laserowe odmładzanie twarzy i usuwanie zmarszczek to zdecydowanie najlepsza alternatywa dla często bolesnych zabiegów chirurgicznych oraz inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Działanie lasera jest w zasadzie bezbolesne i nie wymaga zastosowania igieł, czy skalpela.

Usuwanie zmarszczek laserem – zabiegi odmładzające

W naszym gabinecie w centrum Szczecina wykonujemy:

 • laserowe usuwanie zmarszczek na czole (zmarszczki poprzeczne czoła);
 • laserowe usuwanie zmarszczek w okolicach oczu (górna i dolna powieka)
 • laserowe usuwanie lwiej bruzdy (zmarszczka pomiędzy brwiami a nasadą nosa);
 • laserowe usuwanie zmarszczek marionetek (zmarszczki na styku brody i policzków – biegnące od kącików ust w dół);
 • laserowe usuwanie zmarszczek wokół ust (zmarszczki palacza);
 • laserowe usuwanie zmarszczek na szyi / dekolcie.

Każdy zabieg laserowy na twarz lub ciało poprzedza profesjonalna i indywidualna konsultacja, podczas której:

 • oceniamy stan skóry;
 • wyjaśniamy działanie lasera tulowego;
 • określamy liczbę koniecznych zabiegów;
 • definiujemy ewentualne przeciwskazania.

Wszystko po to, aby zapewnić Ci maksymalne bezpieczeństwo oraz widoczne efekty, na których Ci zależy.

Więcej o zabiegu

Czy usuwanie zmarszczek laserem boli?

Laserowe usuwanie zmarszczek oraz wszelkie laserowe zabiegi odmładzające wykonujemy z wykorzystaniem znieczulenia w kremie. W większości przypadków jest on jednak całkowicie zbędny, ponieważ zabieg jest praktycznie bezbolesny, a w jego trakcie możesz odczuwać ewentualnie bardzo delikatne pieczenie. W naszym gabinecie w centrum Szczecina laseroe zabiegi wykonuje doświadczona kosmetolożka lub lekarz.

Czy usuwanie zmarszczek laserem tulowym wymaga rekonwalescencji?

Nie. Usuwanie zmarszczek laserem tulowym w zasadzie nie wymaga rekonwalescencji i po paru godzinach lub nazajutrz po wykonanym zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.

Usuwanie zmarszczek laserem – cena

Ile kosztują zabiegi laserowe na twarz? Ile kosztuje usuwanie zmarszczek laserem? Z pewnością chcesz zadać takie pytanie, dlatego prezentujemy Ci szczegółowy cennik. Jeśli chcesz zadać nam więcej pytań o cenę Twojego zabiegu, to skontaktuj się z nami już teraz!

Usuwanie zmarszczek laserem tulowym, a frakcyjnym – różnice

Jeśli chodzi o sposób działanie, to usuwanie zmarszczek laserem tulowym w zasadzie niczym nie różni się od zabiegów wykonywanych laserem frakcyjnym. Obydwa urządzenia gwarantują bardzo wysoką skuteczność. Jedyna różnica to fakt, że zabiegi wykonane laserem tulowym właściwie nie wymagają rekonwalescencji, podczas gdy laser frakcyjny związany jest z jej koniecznością (nawet 7 dni).

Przeczytaj nasz kolejny artykuł: laserowe usuwanie przebarwień