Skip links

Zabiegi na rozstępy – Szczecin

Jak się pozbyć rozstępów na brzuchu, piersiach, udach, biodrach czy pośladkach?

 Zabiegi na rozstępy – piękne gładkie ciało bez skazy, teraz to możliwe, dzięki:

Kaboksyterapii

Radiofrekwencji mikroigłowej Surgen 

Co to są rozstępy?

Rozstępy, to linie przypominające smugi, które mogą rozwijać się na powierzchni skóry. Najczęściej dotknięte obszary to brzuch, uda, pośladki i piersi.

Rozstępy powstają w wyniku nagłego rozciągnięcia skóry. Może to nastąpić w wyniku ciąży, szybkiego przyrostu masy ciała lub gwałtownego wzrostu w okresie dojrzewania.

Rozstępy często zaczynają się od czerwonych lub fioletowych smug, które stopniowo zanikają w srebrzystobiałe linie na skórze.

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy powstają w skórze właściwej, jej środkowej warstwie , Skóra właściwa zawiera włókna zwane kolagenem i elastyną, które pomagają zachować elastyczność skóry i umożliwiają jej rozciąganie w miarę wzrostu ciała.

Jednakże, jeśli skóra zostanie nagle rozciągnięta w krótkim czasie, włókna nadmiernie rozciągają się i pękają, powodując uszkodzenie skóry właściwej. Świeżo powstałe rozstępy mają czerwony lub fioletowy kolor. Z upływem czasu bledną do srebrzystobiałego koloru. U osób z większą ilością kolagenu w skórze, rozstępy powstają rzadziej.

Najczęściej rozstępy powstają w czasie ciąży , w okresach chudnięcia i tycia oraz w wieku dojrzewania.

Około 8 na 10 kobiet po  ciąży ma rozstępy.

W rzadszych przypadkach przyczyną rozstępów jest leżący u podstaw stan zdrowia.

Zespół Cushinga występuje, gdy organizm nadprodukuje hormon zwany kortyzolem. Uważa się, że nadmiar kortyzolu w twoim ciele powoduje powstawanie rozstępów.

Zespół Marfana to choroba genetyczna, która wpływa na skórę i tkankę łączną w twoim ciele. Tkanki są słabsze niż normalnie i mają mniejszą zdolność rozciągania. To sprawia, że ​​Twoja skóra jest mniej odporna na rozciąganie, niż powinna. Wiele osób z zespołem Marfana ma rozstępy na ramionach, dolnej części pleców lub biodrach.

Karboksyterapia  i Radiofrekwencja mikroigłowa Surgen usuwają:

rozstępy na piersiach

rozstępy na udach

ponadto rozstępy na brzuchu i boczkach

rozstępy na ramionach

rozstępy na plecach

oprócz tego rozstępy po ciąży 

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Jakie się pozbyć rozstępów?

Zabiegi na rozstępy:

Karboksyterapia zabiegi na rozstępy

Karboksyterapia to zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla (CO2), naturalnie występujący gaz obecny zarówno w atmosferze, jak i naszym ciele , w celu zwiększenia przepływu krwi do leczonych obszarów.

Zwiększony przepływ krwi w obszarach objętych terapią zwiększa również ilość składników odżywczych i tlenu , co stymuluje komórki do naprawy i produkcji większej ilości kolagenu. Każdy zabieg trwa około 15 minut. Zabiegi odbywają się raz na tydzień. Pacjenci potrzebują średnio od 5 do 12 zabiegów karboksyterapii.

Wyniki powinny być widoczne już po 3 zabiegu.

Endermolift LPG – to zabieg, który przede wszystkim ujędrnia skórę. Masaż wzmacnia fibroblasty, które produkują się więcej kolagenu i kwasu hialuronowego. Zabieg obejmuje skórę na dekolcie i piersiach, dzięki temu daje efekt delikatnego uniesienia i ponadto zaokrąglenia biustu. Do uzyskania najlepszych efektów potrzebna jest seria zabiegów min. 10 .

Zabieg zalecany jest dla Pań z mniejszym biustem, u których skóra straciła jędrność w wyniku utraty wagi lub po okresie karmienia piersią.

Radioferkwencja mikroigłowa Surgen – zabiegi na rozstępy

Jak działa Radiofrekwencja Mikroigłowa Surgen na rozstępy i poprawę jędrności skóry?

Połączenie trójpolarnej fali radiowej z mikronakłuwaniem i prądem galwanicznym wywołuje w skórze kontrolowany stan zapalny, co stymuluje w skórze włókna odpowiedzialne za produkcję nowego kolagenu.

Proces ten daje efekt ujędrnienie skóry, poprawy gęstości , a także powoduje, że rozstępy zmniejszają się do prawie niewidocznych cienkich linii.

Pomimo że redukcja rozstępów jest jednym z trudniejszych wyzwań w kosmetologii i medycynie estetycznej , technologia Surgen doskonale sobie radzi z tym problemem. Dzięki zastosowaniu w zabiegu prądu galwanicznego, jest on bezbolesny i  dodatkowo wywołuje mocniejszy  stan zapalny w tkankach, co skutkuje większa produkcją nowego kolagenu.

Zabiegi można wykonywać zarówno na świeżych, jak i na starych rozstępach.

Potrzebna jest seria około 3 lub 4 zabiegów, wykonywanych raz w miesiącu.