Jak się pozbyć rozstępów na brzuchu, piersiach, udach, biodrach czy pośladkach?

 

Zabiegi na rozstępy – piękne gładkie ciało bez skazy, teraz to możliwe, dzięki:

  • Kaboksyterapii
  • Radiofrekwencji mikroigłowej Surgen 
  • zabiegowi Laserem Tulowym Lavieen

 

 

 

 

Co to są rozstępy?

Rozstępy, to linie przypominające smugi, które mogą rozwijać się na powierzchni skóry. Najczęściej dotknięte obszary to brzuch, uda, pośladki i piersi.

Rozstępy powstają w wyniku nagłego rozciągnięcia skóry. Może to nastąpić w wyniku ciąży, szybkiego przyrostu masy ciała lub gwałtownego wzrostu w okresie dojrzewania.

Rozstępy często zaczynają się od czerwonych lub fioletowych smug, które stopniowo zanikają w srebrzystobiałe linie na skórze.

 

 

 

 

 

Jak powstają rozstępy?

Rozstępy powstają w skórze właściwej, jej środkowej warstwie , Skóra właściwa zawiera włókna zwane kolagenem i elastyną, które pomagają zachować elastyczność skóry i umożliwiają jej rozciąganie w miarę wzrostu ciała.

Jednakże, jeśli skóra zostanie nagle rozciągnięta w krótkim czasie, włókna nadmiernie rozciągają się i pękają, powodując uszkodzenie skóry właściwej. Świeżo powstałe rozstępy mają czerwony lub fioletowy kolor. Z upływem czasu bledną do srebrzystobiałego koloru. U osób z większą ilością kolagenu w skórze, rozstępy powstają rzadziej.

Najczęściej rozstępy powstają w czasie ciąży , w okresach chudnięcia i tycia oraz w wieku dojrzewania.

Około 8 na 10 kobiet po  ciąży ma rozstępy.

 

W rzadszych przypadkach przyczyną rozstępów jest leżący u podstaw stan zdrowia.

Zespół Cushinga występuje, gdy organizm nadprodukuje hormon zwany kortyzolem. Uważa się, że nadmiar kortyzolu w twoim ciele powoduje powstawanie rozstępów.

Zespół Marfana to choroba genetyczna, która wpływa na skórę i tkankę łączną w twoim ciele. Tkanki są słabsze niż normalnie i mają mniejszą zdolność rozciągania. To sprawia, że ​​Twoja skóra jest mniej odporna na rozciąganie, niż powinna. Wiele osób z zespołem Marfana ma rozstępy na ramionach, dolnej części pleców lub biodrach.

 

 

 

 

 

Jakie się pozbyć rozstępów?

 

 

Zabiegi na rozstępy:

 

Zabieg na rozstępy Laserem Tulowym Lavieen

Redukcja rozstępów najnowszym laserem tulowym Lanvieen. Szybkie zabiegi i doskonałe efekty.

 

 

WIĘCEJ O LASERZE TULOWYM LAVIEEN

 

 

 

Karboksyterapia zabiegi na rozstępy

Karboksyterapia to zabieg wykorzystujący dwutlenek węgla (CO2), naturalnie występujący gaz obecny zarówno w atmosferze, jak i naszym ciele , w celu zwiększenia przepływu krwi do leczonych obszarów.

Zwiększony przepływ krwi w obszarach objętych terapią zwiększa również ilość składników odżywczych i tlenu , co stymuluje komórki do naprawy i produkcji większej ilości kolagenu. Każdy zabieg trwa około 15 minut. Zabiegi odbywają się raz na tydzień. Pacjenci potrzebują średnio od 5 do 12 zabiegów karboksyterapii.

Wyniki powinny być widoczne już po 3 zabiegu.

 

 

WIĘCEJ O KARBOKSYTERAPII

 

 

 

 

Radioferkwencja mikroigłowa Surgen – zabiegi na rozstępy

 

Jak działa Radiofrekwencja Mikroigłowa Surgen na rozstępy i poprawę jędrności skóry?

 

Połączenie trójpolarnej fali radiowej z mikronakłuwaniem i prądem galwanicznym wywołuje w skórze kontrolowany stan zapalny, co stymuluje w skórze włókna odpowiedzialne za produkcję nowego kolagenu.

Proces ten daje efekt ujędrnienie skóry, poprawy gęstości , a także powoduje, że rozstępy zmniejszają się do prawie niewidocznych cienkich linii.

Pomimo że redukcja rozstępów jest jednym z trudniejszych wyzwań w kosmetologii i medycynie estetycznej , technologia Surgen doskonale sobie radzi z tym problemem. Dzięki zastosowaniu w zabiegu prądu galwanicznego, jest on bezbolesny i  dodatkowo wywołuje mocniejszy  stan zapalny w tkankach, co skutkuje większa produkcją nowego kolagenu.

Zabiegi można wykonywać zarówno na świeżych, jak i na starych rozstępach.

Potrzebna jest seria około 3 lub 4 zabiegów, wykonywanych raz w miesiącu.

 

 

WIĘCEJ O RADIOFREKWENCJI MIKROIGŁOWEJ SURGEN

 

 

 

 

Karboksyterapia  i Radiofrekwencja mikroigłowa Surgen usuwają:

  • rozstępy na piersiach
  • rozstępy na udach
  • ponadto rozstępy na brzuchu i boczkach
  • rozstępy na ramionach
  • rozstępy na plecach
  • oprócz tego rozstępy po ciąży 

 

 

 

 

ZAPRASZAMY NA KONSULTACJE DO NASZEGO GABINETU KOSMETYCZNEGO KLINIKA BEAUTY PRZY UL.

ŻUPAŃSKIEGO 6 W SZCZECINIE KONTAKT

 

zabiegi na rozstępy Klinika Beauty Szczecin