Skip links

Zabiegi do skóry tłustej i mieszanej – Szczecin

Jakie są najczęstsze przyczyny tłustej skóry?

Zabiegi do skóry tłustej mieszanej – nadmierna produkcja sebum to charakterystyczna cecha skóry tłustej. Skóra często błyszczy się, oprócz tego pory są poszerzone i widoczne zaskórniki na brodzie i nosie. Cera tłusta wymaga profesjonalnej pielęgnacji, ale również odpowiednich dla niej kosmetyków w warunkach domowych. Najczęściej jednak mamy do czynienia z cerą mieszaną. Charakterystyczne cechy dla skóry tłustej widoczne są na tak zwanym obszarze litery T- czoło, nos, broda. Pozostała część twarzy to najczęściej cera normalna.

zabiegi na skórę tłustą
kobieta prezentuje zabiegi na skórę tłustą

 

Jakie zabiegi  do skóry tłustej i mieszanej oferujemy w Klinice Beauty dla skóry tłustej?

W naszych gabinetach polecamy zabiegi, które zniwelują działanie gruczołów łojowych, a przede wszystkim oczyszczą skórę twarzy jak również poprawią kolor skóry.

Peelingi chemiczne

Mikrodermabrazja korundowa

Geneo Balance

Głębokie oczyszczanie

Peeling pirogronowy

Zabiegi do skóry tłustej i mieszanej – Efekty

efekty po zabiegach na skórę tłustą
spektakularne efekty po zabiegach na skórę tłustą

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

kobieta podczas zabiegu na przebarwienia Laserem Tulowym

Laser tulowy – zabieg dla cery tłustej

Skóra tłusta i zanieczyszczona potrzebuje zabiegów, które regulują wydzielanie sebum i zamykają rozszerzone pory na twarzy. Najczęściej skóra tłusta jest grubsza i nadaje się nawet na mocniejsze zabiegi laserowe.

Laser tulowy podczas zabiegu subablacji lub ablacji doskonale niweluje problem skóry tłustej. Oprócz widocznego efektu odmłodzenia zauważymy, że skóra jest bardziej matowa i przede wszystkim zmniejszone pory nie zatykają się, ponadto nie powstają nowe aktywne zaskórniki.

Tłusta skóra wolnej się starzeje, nie mniej jednak potrzebuje profesjonalnej pielęgnacji.

Peelingi chemiczne – zabiegi ujędrniające i liftingujące skórę twarzy.

Zabiegi do cery tłustej i mieszanej – peelingi chemiczne 

Skóra tłusta i mieszana wymaga często złuszczania i oczyszczania, dlatego takie zabiegi jak peelingi są idealne do tego typu cer.

Zabiegi na przebarwienia Szczecin

Mikrodermabrazja korundowa zabieg oczyszczający do cery tłustej i mieszanej

Mikrodermabrazja korundowa jest jednym z najlepszych zabiegów oczyszczających, złuszcza naskórek, oprócz tego redukuje rozszerzone pory i dodatkowo działa antyseptycznie.

Geneo Balance – zabieg dla tłustej skóry twarzy

Geneo Balance to idealny zabieg oczyszczający pory i działający na pracę gruczołów łojowych. Godnym uwagi jest fakt, iż dzięki wykorzystaniu właściwości węgla bambusowego, kwasu migdałowego jak również wielu innych składników aktywnych oczyszcza skórę i zapewnia równowagę w produkcji sebum.

Zabiegi do cery tłustej i mieszanej – głębokie oczyszczanie

Głębokie oczyszczanie to przede wszystkim połączenie oczyszczania skóry z wprowadzeniem, dzięki mezoterapii bezigłowej składników, które zmniejszają charakterystyczne cechy skóry tłustej.

Peeling pirogronowy

Intensywna terapia oczyszczająca i antybakteryjna. Skóra po zabiegu jest promienna, oczyszczona i gładka. Godnym uwagi jest fakt, iż zabieg regeneruje jak również nawilża skórę. Widoczny efekt już po pierwszym zabiegu.