Skip links
bleferoplastyka

Bleferoplastyka – plastyka powiek – Szczecin

Starzenie skóry wokół oczu

Okolice oczu to jedno z pierwszych miejsc na twarzy, na którym pojawiają się oznaki starzenia.
Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, więc w połączeniu z wiotkością skóry spowodowaną związanym z wiekiem spadkiem poziomu kolagenu oznacza to, że skóra wokół oczu jest bardziej podatna na zmarszczki, w tym kurze łapki lub zmarszczki śmiechowe w kącikach oczu. To zwiotczenie powoduje również „opadnięcie” brwi, co oznacza, że tracimy młodzieńczy wygląd. Naturalne związane z wiekiem opadanie w środkowej części twarzy może powodować powstawanie dolin łzowych lub zagłębień pod oczami.

 

Z wiekiem tłuszcz z powiek osadza się w oczodołach, nadając oczom „zapadnięty” wygląd. Skóra na dolnych powiekach wiotczeje, co powoduje powstawanie worków pod oczami.

Powody opadania powiek, worków czy cieni pod oczami

Stres, brak snu, nadmierna ekspozycja na słońce, palenie tytoniu i uwarunkowania genetyczne mogą sprawić, że fałdy, zmarszczki i worki pod oczami będą coraz bardziej widoczne.

Co to jest bleferoplastyka?

Plastyka powiek, znana również jako korekta powiek, lifting oczu lub bleferoplastyka, to zabieg chirurgiczny mający na celu zmianę kształtu powiek poprzez usunięcie nadmiaru tłuszczu i skóry. Plastyka powiek to bardzo skuteczna metoda leczenia oznak starzenia w okolicy oczu, która może złagodzić częste dolegliwości związane z workami pod oczami oraz zapadniętymi lub opadającymi powiekami. Operacja może również pomóc w poprawie wzroku.

Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność, co powoduje jej zmarszczki i wiotczenie. Wraz z wiekiem nasze mięśnie również ulegają wiotczeniu. To połączenie luźnej skóry i rozluźnionych mięśni powoduje opadanie górnej i dolnej powieki. Luźna skóra gromadzi się w postaci fałd na górnych powiekach i tworzy pogłębiające się zmarszczki na dolnych powiekach. Rozluźnienie mięśni powoduje, że tłuszcz znajdujący się w oczodołach wypycha się do przodu, powodując pojawienie się worków pod oczami.

Bleferopstyka powiek górnych

Proces starzenia może również powodować opadanie powiek i gromadzenie się fałdów skóry na powiekach górnych. Czasami zebrana skóra może zwisać na rzęsach i zakłócać widzenie. Plastyka powiek górnych może poprawić widzenie i sprawić, że będziesz wyglądać młodziej.

Bleferoplastyka powiek dolnych

Blepharoplastyka dolnej powieki redukuje zmarszczki i obrzęki, odmładzając okolicę oczu.

bleferoplastyka - Szczecin

Dla kogo jest przeznaczony zabieg bleferoplastyki?

Plastyka powiek jest bardzo popularną procedurą zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, którzy chcą uzyskać świeższy, młodszy i odmłodzony wygląd twarzy.
Zabieg przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn poszukujących szybkiego i skutecznego sposobu na wyeliminowanie charakterystycznych oznak starzenia się skóry wokół oczu.

Plastyka powiek to krótka i bardzo skuteczna procedura, która pozwala uzyskać natychmiastowe zmiany przy bardzo krótkim czasie rekonwalescencji, a zabieg może zapewnić zarówno poprawę dobrego samopoczucia fizycznego, jak i psychicznego.

Jak wygląda zabieg i ile trwa?

Przed zabiegiem konieczne jest konsultacja z lekarzem, który zdecyduje, w jakim zakresie może być wykonana plastyka. Zaleci badania przed zabiegiem i przedstawi, jaki jak będzie wyglądał przebieg samego zabiegu, czas trwania i da zalecenia po zabiegu.
Procedura przygotowania do zabiegu i jego przebieg jest indywidualnie ustalamy z pacjentem na konsultacji.