Zabiegi na naczynka i rumień w gabinecie kosmetycznym

 

Cera naczynkowa jest jedną z najbardziej problematycznych skór w pielęgnacji domowej i profesjonalnej. Dodatkowo zmianom naczyniowym towarzyszą bardzo często podrażnienia, szorstkość i zaczerwienienie skóry. Mamy wtedy do czynienia z cerą wrażliwą.

Taka skóra najczęściej źle reaguje na każdą najmniejszą zmianę warunków, w jakich przebywamy, na zmianę diety, wysiłek czy też emocję. Przy słabych naczynkach należy zadbać przede wszystkim o ich wzmocnienie, ale również o ogólną kondycję skóry.

Większość zabiegów kosmetycznych do skór naczyniowych ma na celu  oprócz usuwania rumienia i pojedynczych naczynek, wzmocnić i poprawić kondycję skóry. Zdrowa jędrna skóra, jest gwarancją lepszego stanu naczyń krwionośnych.

Ponadto należy się w miarę regularnie pozbywać się „pajączków’ żeby nie doprowadzić do powikłań, jakim jest trądzik różowaty.

 

 

 

 

Co to jest rumień na twarzy?

Rumień na twarzy – to duża ilość naczynek włosowatych, zlokalizowanych blisko siebie i dlatego objawia się, widocznym zaczerwienieniem skóry w okolicach: policzków, brody czy dekoltu. Dziej się tak ponieważ naczynka gwałtownie rozszerzają się pod wpływem emocji, ciepła , mrozu , wysiłku  czy  wzrostu ciśnienia tętniczego.

 

 

 

Jakie są najczęściej przyczyny powstawania rumienia na twarzy?

 

Najczęściej powody  powstawania rumienia na twarzy to podłoże genetyczne , poza tym zanieczyszczenie środowiska , wysokie ciśnienie krwi , warunki atmosferyczne czy też podłoże alergiczne.

Aby uniknąć powstawania rumienie lub jego pogłębianie należy unikać:

 

  • ekspozycja na słońce i solarium
  • przebywania bez ochrony skóry na silnym wietrze
  • należy unikać nagłych zmian temperatury
  • długotrwałego przebywania w wysokiej lub niskiej temperaturze
  • przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach
  • należy unikać długotrwałego stresu
  • zbyt dużego wysiłku fizycznego
  • używek takich jak kawa czy alkohol

Powstawanie rumienia powodują też choroby autoimmunologiczne.

 

 

 

Jakie są najbardziej popularne objawy rumienia na twarzy?

Zmiany na twarzy w postaci rumienia mogą pojawiać się już po 20 roku życia.

Pierwszy objaw to nadwrażliwość skóry na przykład na kosmetyki, środki myjące, kosmetyki do makijażu.

Objawy te mogą z upływem czasu się pogłębiać.

W pierwszej kolejności mogą pojawiać się pojedyncze naczynia krwionośne na brodzie , policzkach czy dekolcie .

Rumień w pierwszej fazie może pojawiać się i znikać pod wpływem temperatury, wypitego alkoholu, wzrostu ciśnienia krwi, czy wzmożonego wysiłku.

 Jeśli w odpowiednym momencie nie zadbany o stan naczynek na twarzy, to następnym powikłaniem będzie  rumień trwały, który nie  leczony przeradza się  w trądzik różowaty. Jest to bardzo trudna jednostka choroba skóry do leczenia jak i do pielęgnacji codziennej.

 

 

 

 

Jak dobrać najlepsze zabiegi na naczynka i rumień

Najważniejsza jest dobrze dobrana terapia i pielęgnacja domowa. Dlatego zawsze przed pierwszym zabiegiem zalecana jest konsultacja w gabinecie kosmetycznym. Zabiegi należy dobrać  indywidualnie w zależności od skali problemu.

Ważna jest też profilaktyka, jeśli zauważysz najmniejsze zmiany naczyniowe, najlepiej od razu umówić się na wizytę do specjalisty , w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych podstawowymi zabiegami kosmetycznymi  , czy też pielęgnacją domową.

 

 

 

Jasna skóra pozbawiona rumienia i naczynek wygląda młodziej, a przede wszystkim sprawia mniej problemu.

 

 

 

 

ZABIEGI NA NACZYNKA I RUMIEŃ W KLINICE BEAUTY W SZCZECINIE

 Laserowe zamykanie naczynek i usuwanie rumienia na twarzy

 

 

 

Laser KTP to urządzenie do zamykania naczynek i usuwania rumienia na twarzy.

Rumień na twarzy czy też pojedyncze naczynka, naczyniaki, rubinki, włókniaki oraz trądzik różowaty to zmiany, które można z powodzeniem usuwać i leczyć  laserem KTP.

Jasnozielone światło lasera jest selektywnie pochłaniane przez płytkie naczynka krwionośne, co pobudza proces naprawy. Niektóre naczynia krwionośne znikają podczas pierwszego zabiegu laserem, czasami ostateczny efekt jest po 4 tygodniach. W przypadku większych naczyń lub większej ilości zabieg należy powtórzyć.

To szybki i bezpieczny proces zamykania naczynek i usuwania rumienia, przede wszystkim skuteczny w porównaniu z innymi obecnie dostępnymi technologiami. Kiedy naczynka są widoczne gołym okiem, mogą być usunięte, tylko podczas zabiegu laserowego zamykania naczynek. Warto dodać, że usuwanie „pajączków” i rumienia laserem KTP jest bezbolesne.

 

 

WIĘCEJ O ZABIEGU LASEROWEGO ZAMYKANIE NACZYNEK

 

 

 

 

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen

Zabieg, który przede wszystkim wzmacnia i stymuluje fibroblasty do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Skóra staje się zagęszczona, a naczynka stają się mniej widoczne.

Dermapen zapobiega tworzeniu się pajączków, wzmacnia naczynka, a nowe włókna kolagenowe, poprawiają elastyczność naczyń kwionośnych.

 

 

WIĘCEJ O ZABIEGU DERMAPEN

 

 

 

Termolifting Zaffiro

Zaffiro to zabieg który, przede wszystkim stymuluje włókna kolagenowe do produkcji nowego kolagenu. Ponadto efektem zabiegu Zaffiro jest wzmocnienie naczyń krwionośnych. Ścianki naczyń włosowatych staja się bardziej elastyczne i bardziej odporne na wzrost na zmiany ciśnienia.. Efektem zabiegu Zaffiro jest odmłodzona skóra i mocniejsze naczynka.

 

 

WIĘCEJ O ZABIEGU ZAFFIRO

 

 

 

Endermolit Alliance

To zabieg, który stymuluje produkcję nowego kolagenu , ujędrnienia i wzmocnienia skórę.

Po serii zabiegów skóra nabiera gęstości, naczynka obkurczają się i stają się mniej widoczne. Dodatkowo dzięki zwiększonej ilości kolagenu, poprawia się kondycja  naczyń włosowatych.

 

 

WIĘCEJ O ZABIEGU ENDERMOLIFT

 

 

 

Vagheggi Lime zabieg z witaminą C

To wzmocnienie płytko położonych naczyń krwionośnych , ponadto zabieg działa antyoksydacyjne, oczyszcza skórę i pięknie ją napina. Witamina C zwiększa ilość kolagenu w skórze, który  jest budulcem  wszystkich tkanek miękkich w naszym organizmie, w tym ścianek naczyń krwionośnych. Wzmocnienie  naczynek to efekt zabiegu Vagheggi z wit. C. Efektem zabiegu jest jasna skóra bez rumienia i podrażnień.

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE ZABIEGI VAGHEGGI – ZABIEG LIME

 

 

 

 

Peelingi chemiczne zabiegi na naczynka

PCA SKIN I MELANOSTOR TRAN 3X

to peelingi chemiczne, które mają zastosowanie w leczeniu skóry naczyniowej. Peelingi chemiczne wzmacniają naczynia krwionośne i zapobiegają powstawaniu nowych zmian.

 

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE PEELINGI CHEMICZNE

 

 

 

 

Zabieg Vagheggi Emozioni plus

Linia Emozioni Plus działa nie tylko kojąco na podrażnioną skórę, która często towarzyszy cera naczynkowej, ale także wzmacnia i uelastycznia naczynka, dzięki temu nie powstają nowe „pajączki”.

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE ZABIEGI VAGHEGGI – ZABIEG EMOZIONI PLUS

 

 

 

 

 

Zapraszamy na zabiegi w Klinice Beauty przy ul. Żupańskiego 6  – umów wizytę kontakt

zabiegi na naczynka i rumień - Klinika Beauty Szczecin