Skip links
usuwanie pieprzyków i znamion - szczecin

Usuwanie pieprzyków i znamion na skórze

Wielu z nas ma pieprzyki i znamiona na ciele i niektóre osoby mogą martwić się o ich wygląd, szczególnie jeśli znajdują się na odsłoniętej części ciała.
Przykładami może być twarz, szyja lub ramiona.

Niezależnie od lokalizacji, metoda chirurgiczna jest najbezpieczniejsza do usuwania zmian na skórze

Pamiętajmy, że chociaż znamiona można skutecznie usuwać także przy użyciu lasera lub poprzez krioterapię, tylko metoda chirurgiczna umożliwia zebranie materiału biologicznego i wykonanie badania histopatologicznego.

Jak wybrać lekarza do usunięcia znamion lub pieprzyków?

Chociaż usuwanie pieprzyków może wydawać się proste i oczywiste, aby uzyskać najlepsze rezultaty, ważne jest, aby wybrać odpowiedniego specjalistę.


W Klinice Beauty zabieg jest wykonywany przez chirurga.

Na czym polega metoda chirurgiczna usunięcia pieprzyków i znamion na skórze.

Bezpiecznym wyjściem jest delikatna technika chirurgiczna i dokładne zszycie nacięcia tak, aby po zabiegu blizny były ledwo widoczne.
Decyzja o usunięciu pieprzyków u chirurga oznacza, że blizna będzie ledwo zauważalna, a to może pomóc zwiększyć Twoją pewność siebie.

Kwalifikacja do zabiegu

Usuwanie pieprzyków to drobny zabieg chirurgiczny przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, co oznacza, że po zakończeniu zabiegu będziesz mógł wrócić do domu.
Na konsultacji , która obejmuje dokładne zbadanie fizykalne zmiany i zebranie wywiadu lekarskiego, lekarz zdecyduje czy zmiana może być usunięta metodą chirurgiczną .
Zabieg usuwania pieprzyków można zaplanować tego samego dnia lub później, w zależności od preferencji.
Dokładny rodzaj leczenia będzie zależał od rodzaju i wielkości pieprzyka czy znamiona.

 

Usuwanie pieprzyków i znamion

Jak przebiega zabieg chirurgicznego usunięcia zmian na skórze?

Wycięcie chirurgiczne polega na usunięciu ich wszystkich skalpelem, a następnie zszyciu nacięcia szwami rozpuszczalnymi.
Wycięcie chirurgiczne jest też zalecane odpowiednie w przypadku pieprzyków zlokalizowanych w głębszych warstwach skóry i może mieć szerszą podstawę.

Czy usuwanie znamion boli?

Zabieg nie boli , wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Jak zminimalizować blizny po usunięciu pieprzyków?

Nasi chirurdzy są ekspertami w usuwaniu zmian skórnych twarzy i korekcji blizn na twarzy.
Podczas usuwania pieprzyków chirurg z dużą ostrożnością ułoży nacięcia w taki sposób, aby goiły się i pozostawiały minimalne blizny.

Jakie są korzyści z usuwania pieprzyków i znamion przez lekarza?

Większość zabiegów usuwania znamion w klinikach przeprowadzana jest ze względów kosmetycznych. Jednak wiele znamion może wydawać się podejrzanych lub mieć cechy kliniczne sugerujące zmiany nowotworowe. W takich przypadkach usunięcie znamion nowotworowych może pomóc uniknąć poważnych powikłań medycznych.
Jeśli niepokoi Cię wygląd pieprzyka, dobrze jest poddać się ocenie chirurga, aby wykluczyć podstawowe zmiany nowotworowe, które mogą oznaczać raka skóry.


W Klinice Beauty, każde znamię poddane oddane jest do badania histopatologicznego.