Skip links
Jak pozbyć się cellulitu na ramionach?

Jak pozbyć się cellulitu na ramionach?

Jak pozbyć się cellulitu na ramionach? Cellulit na ramionach jest problemem głównie kobiet po 45 roku życia.

Jednak coraz częściej dotyczy on również młodych kobiet, szczególnie tych, które mają problem z nadwagą, otyłością lub zaburzoną gospodarką hormonalną.

Jak powstaje cellulit na ramionach?

Podobnie jak w przypadku cellulitu na udach czy pośladkach mają wpływ głównie:

  • nawyki żywieniowe
  • tryb życia
  • gospodarka hormonalna
  • nadwaga

Gromadzenie się tkanki tłuszczowej pod skórą sprzyja spożywanie dużych ilości cukru, wysoko przetworzonej żywności oraz fast-foodów. Również nadmiar alkoholu w codziennym jadłospisie prowadzi do hamowania produkcji kolagenu, który jest odpowiedzialny za elastyczność skóry. Alkohol w organizmie działa podobnie jak cukier – przekształca się w tkankę tłuszczową i w konsekwencji uwidacznia się pomarańczowa skórka.

U osób szczupłych, które nie mają problemu z nadmiarem tkanki tłuszczowej czy zatrzymywaniem wody w organizmie – przyczyn cellulitu należy doszukiwać się w zmianach związanych z gospodarką hormonalną. Zmiany skórne można zauważyć głównie u kobiet w okresie ciąży lub menopauzy. Duże znaczenie ma również terapia hormonalna. Wzrost poziomu estrogenu po stosowaniu leków hormonalnych może przyczynić się do powstania cellulitu na ramionach.

Przy braku aktywności fizycznej, gdy mało się ruszamy, cellulit na ramionach nie zniknie. Dodatkowo nasza skóra traci elastyczność, osłabiają się mięśnie a cellulit staje się bardziej widoczny

Jak się pozbyć cellulitu na ramionach?

Warto zagłębić swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania się i tym samym pozbyć się błędów żywieniowych. Należy przede wszystkim:

  • ograniczyć cukier
  • unikać smażonych potraw i wysoko przetworzonych produktów
  • wzbogacić dietę o produkty pełnoziarniste, bogate w błonnik regulujący pracę jelit oraz antyoksydanty, dzięki którym pozbędziemy się z organizmu toksyn przyczyniających się do powstawania cellulitu.

Przykładem może być ciemne pieczywo, płatki owsiane, brązowy ryż, pełnoziarnisty makaron oraz owoce i warzywa. Nie zapominajmy również o piciu ok 2 l wody.

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, ale w tym przypadku należy skupić się na rękach i ramionach, aby zamiast pomarańczowej skórki pojawiła się tkanka mięśniowa. Ćwiczyć należy systematycznie, a najbardziej zaleca się ćwiczenia z obciążeniami. Jeśli nie lubimy siłowni, wystarczą hantle lub butelki z wodą, aby wykonywać wymachy nad głową, na boki i do tyłu, korzystnie działają także pompki, pajacyki.

Jakie zabiegi na cellulit na ramionach?

Najsilniej działającym zabiegiem kosmetycznym na rozbicie cellulitu w obrębie ramion jest fala uderzeniowa. Jest to fala o bardzo wysokiej energii, która ma zdolność wprowadzania tkanek w drgania. Mocne uderzenia energii w skórę, sprzyjają dotarciu do naszych głębokich tkanek, co powoduję ich stymulacje… Prowadzi to do rozbicia cellulitu i ujędrnienia skóry. Kolejną zaletą fali uderzeniowej jest pobudzenia krążenia limfatycznego, a tym samym redukcja obrzęków i usunięcie toksyn z naszego organizmu. Zabieg z użyciem fali uderzeniowej polega na aplikacji specjalnego żelu do USG, a następnie przykładaniu do powierzchni skóry specjalnej głowicy, która w sposób mechaniczny bombarduje komórki tłuszczowe. Efekty zauważalne są już po pierwszym zabiegu- skóra jest bardziej napięta i wygładzona. Wykonanie serii 5 zabiegów prowadzi do znacznego wzrostu elastyczności skóry i redukcji cellulitu.

Innym zabiegiem, który świetnie redukuje cellulit na ramionach jest ENDERMOLOGIA.

Endermologia jest masażem próżniowym, który działa na tkankę łączną, układ limfatyczny. Dzięki zastosowaniu rolek w mechaniczny sposób rozbija złogi tłuszczowe. Efektem takiego masażu jest redukcja cellulitu i ujędrnienie danego obszaru. Klient podczas masażu ubrany jest w swój kombinezon. Dzięki regularnym zabiegom poprawia się krążenie krwi, skóra ma lepszy koloryt, jest jędrniejsza, organizm pozbywa się toksyn a cellulit ulega redukcji.

Cellulit na ramionach możemy również potraktować mikrofalami. Urządzenie posiada 2 głowice za pomocą których pracujemy na różnych głębokościach docierając do płytszych warstw skóry, aby ja ujędrnić oraz do głębiej położonych złogów tłuszczowych. W ten sposób redukujemy cellulit w różnych stadiach. Zabieg powtarzamy co 2-3 tygodnie. Efektskóra na ramionach staje się gładka i ujędrniona a cellulit widocznie zredukowany.