Skip links
kriolipoliza - szczecin

Kriolipoliza – Szczecin zabieg odchudzający

Kriolipoliza to technologia wykorzystana w zabiegach odchudzających od około 20 lat. Coraz nowsze urządzenie wykorzystywane w bezpiecznych zabiegach ochładzających, dają możliwość bezpiecznej redukcji tkanki tłuszczowej.

Na czym polega zabieg odchudzający kriolipolizy?

Kriolipoliza jest to zabieg na tkankę tłuszczową ,który redukuje miejscowo zlokalizowaną tkankę tłuszczową przy pomocy niskiej temperatury (-8 stopni Celsjusza). Jest to całkowicie bezpieczna i nieinwazyjna metoda, dzięki której możemy skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej.

Przy pomocy specjalnej głowicy odizolowujemy tkankę tłuszczową od pozostałych tkanek, wykorzystując próżnie w głowicy urządzenia. Skóra natomiast jest zabezpieczona specjalną membraną, która ma za zadanie zapobiec odmrożeniu i uszkodzeniu jej powierzchni.

Działanie kriolipolizy w procesie redukcji tkanki tłuszczowej.

W trakcie zabiegu w wyniku działania niskiej temperatury komórki tłuszczowe ulegają uszkodzeniu i uwalniają kwasy tłuszczowe, które transportowanie są układem limfatycznym i wydalone z organizmu. Ponieważ cały proces przebiega w sposób naturalny, w zależności od działania metabolizmu w naszym organizmie maksymalne efekty zauważamy po około 6-8 tygodniach. Co istotne raz „wymrożona” tkanka tłuszczowa już nigdy nie zacznie nam się namnażać na danym obszarze ciała, ponieważ ilość komórek tłuszczowych jest stała i determinowana tylko i wyłącznie w okresie dzieciństwa. To, że tyjemy. Jest spowodowanie, tym, że komórki tłuszczowe mają zdolność zwiększania (tyjemy) i zmniejszania (chudniemy) swojej objętości.

Jak wygląda zabieg kriolipolizy?

Przed pierwszym zabiegiem zalecana jest konsultacja, na której możemy wraz z klientem omówić szczegółowo jego problem, określić ilość zabiegów, jaka będzie potrzebna, wykluczyć przeciwwskazania i powiedzieć, jak przygotować się do samego zabiegu.

W dniu zabiegu dokładnie mierzymy dany obszar, wykonujemy dokumentację fotograficzną w celu późniejszego porównania efektów. Następnie mierzymy grubość tkanki tłuszczowej, aby wprowadzić ten parametr do urządzenia. Czas trwania zabiegu to 70 minut. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i wykonywany w pozycji leżącej, więc tak naprawdę klient może zrobić sobie krótką drzemkę. Po upływie określonego czasu zdejmujemy głowice i wykonujemy dokładny masaż danego obszaru.

Z racji tego, iż jest to zabieg nieinwazyjny możemy wrócić do swojej codziennej aktywności zaraz po zabiegu.

Zalecane ilości zabiegów i ewentualne odstępy między zabiegami.

Zabieg należy powtórzyć, ale nie szybciej niż po 6-8 tygodniach. Natomiast jeśli chodzi o ilość powtórzeń, to tutaj jest to kwestia indywidualna zależna od problemu i oczekiwań klienta. Zazwyczaj są jest to 1 do 2 zabiegów na danym obszarze ciała.

Na jakich partiach ciała wykonuje się zabiegi kriolipolizy?

Zabieg można wykonać wszędzie tam, gdzie jest zlokalizowana tkanka tłuszczowa

Najczęściej odchudzający zabieg kriolipolizę wykonuje się na brzuch, uda , boczki, ramiona i plecy.

Zabieg krioilipolizy wykonujemy również na podbródek

Technologia krioilipolizy to alternatywa dla takich zabiegów, jak lipoliza czy liposukcja.

Natomiast jest całkowicie bezpieczna, bezbolesna i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Jakie są efekty zabiegu odchudzającego kriolipoliza?

Najbardziej pożądanym efektem jest oczywiście wyszczuplenie ciała, następnie miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej oraz stałe zlikwidowanie komórek tłuszczowych na danym obszarze.

Zabieg kriolipolizy można wykonać w naszej klinice w Szczecinie przy ul. Zielonogórskiej 31