Skip links
cellulit

Terapie łączone w zabiegach na cellulit

Każda z nas marzy o idealnej sylwetce i gładkiej skórze bez cellulitu. Oczekiwania pacjentów naszej kliniki są bardzo wysokie. Dlatego stworzyliśmy terapie łączone, aby sprostać tym wymaganiom naszych klientów.

Chcemy szybko pozbyć się cellulitu i zminimalizować czas terapii. W Klinice Beauty posiadamy technologie najwyższej klasy medycznej, których efekty potwierdzone są wieloma badaniami i naszym wieloletnim doświadczeniem.

Jak więc pozbyć się cellulitu i osiągnąć wymarzony cel!!

W pierwszej kolejności odpowiedz na pytanie. Jak długo zmagasz się z problemem? I w jakim czasie chcesz uzyskać efekt?

Pomyśl o połączeniu diety, ćwiczeń oraz zabiegów z użyciem takich technologii jak:

Jak powstaje i jakie są rodzaje cellulitu?

Co to jest cellulit?

Cellulit to zmiany obrzękowe, włókniste i stwardnienie tkanki podskórnej. Adipocyty, czyli komórki tłuszczowe, kiedy tyjemy, stają się coraz większe, uciskają naczynia limfatyczne, co utrudnia przepływ limfy w ten sposób powstają nierówności i zastoje limfatyczne. Tkanka nie jest dobrze odżywiona i dotleniona i dochodzi do zastojów płynu międzykomórkowego. Na skórze powstają nierówności. Cellulit najczęściej występuje na nogach, udach i pośladkach oraz na rękach (ramionach) Zwłóknienia, które powstają w tkance, powodują również nieprzyjemne odczucie w dotyku a przy okazji nieestetyczny wygląd skóry

Na powstanie cellulitu zwanego również „pomarańczową skórką” przyczynia się wiele czynników takich jak:

  • styl życia
  • hormony
  • geny

Jak wygląda konsultacja przed zabiegami na cellulit?

Podczas konsultacji z kosmetologiem prowadzącym, przeprowadzamy analizę składu ciała. Pomoże ona nam ustalić, gdzie znajduje się największy problem, jaki jest rodzaj cellulitu i oszacować jaki zabieg będzie najlepszy do jego redukcji. Kosmetolog również wytłumaczy, jak przygotować się do zabiegów oraz jakie można zrobić dodatkowe badania (w razie potrzeby), aby terapia łączona przyniosła oczekiwany efekt.

Zabiegi i terapie na cellulit w Klinice Beauty

Wybór technologii do stworzenia pakietu zależy od wstępnej analizy i oceny, z jakim rodzajem cellulitu mamy do czynienia

Najczęściej stosowane terapie w zabiegach na cellulit

Ponieważ mamy różne rodzaje cellulitu takie jak cellulit powierzchowny, wodny czy tłuszczowy to należy łączyć zabiegi dla uzyskania szybkiego i trwałego efektu. W przypadku cellulitu wodnego doskonale sprawdza się endermologia, natomiast przy większej ilości tkanki tłuszczowej mikrofale lub fala uderzeniowa.

Terapia łączona endermologia z fala uderzeniową w zabiegach na redukcję cellulitu.

Endermologia pobudza skórę do działania, już pierwszy zabieg z wykorzystaniem masażu próżniowego, poprawi mikrokrążenie, ujędrnieni skórę oraz przedrenuje tkankę. Zabieg z użyciem endermologii pozwoli nam również rozluźnić i zrelaksować mięśnie. Efekty endermologii wymodelowane i bardziej gładkie ciało.

Kolejnym zabiegiem fala uderzeniowa, która ma głębsze działanie, ponieważ dociera do tkanki aż 5 cm w głąb skóry. Fala uderzeniowa rozbija złogi tłuszczowe, efekt to zmniejszenie objętość ciała.

Dodatkowo fala wpływa na pobudzenie procesu wytwarzania kolagenu i elastyny przez co, uzyskujemy jędrną i gładką skórę. Przy zabiegu stosujemy dwie głowice, pierwsza działa delikatniej na skórę oraz drugą, która penetruje tkanki na większej głębokości, jest bardzo przydatne w cellulitach spowodowanych złogami tłuszczowymi. Kolejność zastosowania głowic zależy od rodzaju cellulitu. Zabieg najlepiej wykonać w serii 10 zabiegów 2 razy w tyg.

Pakiet zabiegów na cellulit rendermologia plus karboksyterapia.

Endermologia jak wcześniej nadmieniłam ma wpływ drenujący, ujędrniający oraz modelujący ciało. Karboksyterpia w zabiegach na cellulit, polega on na wstrzyknięciu niewielkiej ilości dwutlenku węgla medycznego (CO2) w głąb skóry. Efektem zabiegu karboksuterapii jest przyśpieszenie metabolizmu komórkowego. Sam zabieg przyczynia się do niewidocznego stanu zapalnego, w skórze efekt ten jest zamierzony, gdyż przyczynia się do przyśpieszenia mikrokrążenia, dotlenienia tkanki, odżywienia skóry właściwej, zwiększenia gęstość tkanki. Ponadto usuwa toksyny oraz odbuduje włókna kolagenowe. Zabieg spowoduje, że skóra będzie jędrniejsza pozbawiona cellulitu oraz poprawi się koloryt skóry. Sam zabieg nie jest zabiegiem inwazyjnym i nie wymaga rekonwalescencji.

Mikrofale plus fala uderzeniowa w zabiegach na cellulit

W pierwszej kolejności rozbijamy złogi tłuszczowe falą uderzeniową, co spowoduje większą przepuszczalność komórek tłuszczowych, co z kolei spowoduje zmniejszenia ich objętości. Zabieg pobudzi również proces wytwarzania kolagenu i elastyny. Skóra stanie się jędrniejsza.

Kolejnym krokiem będzie zabieg z wykorzystaniem technologii opartej ma zimnych mikrofalach. Zabieg wykorzystuje energię mikrofal i działa na różnych głębokościach tkanki tłuszczowej. Efektem zabiegu jest redukowanie komórek tłuszczowych, które zostają usunięte przez układ limfatyczny. Tkanka powierzchowna nie zostaje uszkodzona, dzięki czemu odczucia zabiegowe są przyjemne cały proces zachodzi pod tkanką podskórną a efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu. Zabieg powinien być wykonywany raz na trzy tygodnie, po uprzedniej konsultacji z kosmetologiem.

Jaki widać jest wiele możliwości łączenia zabiegów w terapiach redukujących cellulit. Wybór zabiegów zależy od tego, co mamy na skórze, jakie predyspozycje ma pacjent i z czym się zmaga, jak szybko chcemy uzyskać efekt oraz ile razy w tygodniu można pojawić się na wizycie w klinice.

Jak widać dzisiaj kosmetologia może sprostać Twoim oczekiwaniom o wymarzonej gładkiej skórze na nadchodzące wakacje.

Zabiegi i terapie na cellulit wykonujemy w naszej klinice w Szczecinie przy ul. Zielonogórskiej 31