Skip links

Laser tulowy zabieg odmładzający i na przebarwienia

Laser tulowy to idealny zabieg odmładzający jak również na przebarwienia. Jesień i zima to najlepszy okres na wykonanie zabiegów laserowych na twarz. Dobrze byłoby przygotować odpowiednio skórę, aby zabieg był w pełni bezpieczny.

Najważniejszą zasadą jest nieopalanie skóry na słońcu, w solarium na kilka tygodni przed wykonaniem zabiegu.

Jak postępować przed zabiegiem laserowym?

Opalona skóra ulega poparzeniu, dlatego jest przeciwskazaniem do zabiegu. Odstawiamy również leki i zioła światłouczulające np.; dziurawiec, nagietek, rumianek, arnika, skrzyp oraz kremy czy serum z retinolem. Ważne jest nawilżenie skóry. Laser emituje energię, która kumuluje się w wodzie. Im więcej będzie wody w skórze, tym mocniejszy i lepszy efekt zabiegu. Dlatego należy wypijać odpowiednia ilość płynów.

Mezoterapia igłowa zabieg nawilżający przed laserem tulowym

Warto również przed zabiegiem laserowym poddać się mezoterapii igłowej o działaniu nawilżającym. Stosuje się wówczas preparaty na bazie kwasu hialuronowego lub polinukleotydów. Takie głębsze nawilżanie można wykonać na tydzień lub dwa przed zastosowaniem lasera. W trakcie zabiegu laserowego dochodzi do podgrzania wody w skórze i kontrolowanego jej uszkodzenia. Dlatego po zabiegu warto skórze dostarczyć składników potrzebnych do szybkiej regeneracji. Poza zróżnicowaną dietą bogatą w witaminy i mikroelementy, oraz dużą ilością płynów, znów pomocne będą zabiegi mezoterapii dostarczające aminokwasy, witaminy, kwas hialuronowy i oczywiście odpowiednie kremy nawilżające, kojące i regenerujące a na dzień koniecznie krem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF 50, aby uniknąć powstania przebarwień.

Właściwości lasera tulowego

Laser tulowy to aktualnie najnowszy rodzaj lasera frakcyjnego, który wyróżnia się wyjątkowymi właściwościami:

 • dzięki długości fali 1927 nm światło lasera jest dobrze pochłaniane przez barwnik skóry, czyli melaninę, powodując jego zniszczenie. Daje to efekt bardzo skutecznej redukcji przebarwień, rozjaśnienia skóry i wyrównania jej kolorytu
 • laser tiulowy powoduje powstanie mikrouszkodzeń w skórze, które goją się poprzez wytworzenie włókien kolagenowych, co daje efekt zagęszczenia i ujędrnienia skóry a także wygładzenia jej powierzchni
 • w zależności od indywidualnego zapotrzebowania , laserem tulowym można wykonać zabiegi o różnej mocy- od bardzo delikatnych- nieablacyjnych, poprzez średnie subablacyjne, aż po mocne zabiegi ablacyjne

Postępowanie po zabiegu laserem tulowym

Okres rekonwalescencji po zabiegu uzależniony jest od mocy i trwa od kilku godzin do kilku dni. Wyjątkowość lasera tulowego polega również na tym, że istnieje możliwość dostosowania parametrów tak, aby zadziałać na różnych poziomach głębokości skóry- zarówno w warstwie podstawnej naskórka, gdy zależy nam na redukcji przebarwień, jak i skóry właściwej – aby pobudzić skórę do przebudowy, wyrównać jej strukturę, zredukować blizny i drobne zmarszczki.

W słabszym zabiegu laserem tulowym zostaje zachowana warstwa rogowa naskórka, dzięki czemu już nazajutrz można nałożyć podkład i wróci ć do normalnego funkcjonowania w przeciwieństwie do innych laserów frakcyjnych, po których okres rekonwalescencji trwa minimum tydzień.

Laser tulowy najlepiej sprawdza się w zabiegach ujędrniania, odmładzania i wygładzania powierzchni skóry oraz w redukcji zmian pigmentacyjnych, przebarwień i melasmy.

Wskazania do zabiegu laserem tulowym

 • redukcja przebarwień, piegów, plam starczych
 • leczenie melasmy
 • redukcja blizn, w tym potrądzikowych oraz rozstępów
 • redukcja rozszerzonych porów
 • poprawa struktury skóry i ujednolicenie jej kolorytu
 • odmładzanie skóry, redukcja zmarszczek
 • lifting i napięcie skóry
 • rewitalizacja delikatnej skóry okolic oczu

Jak wygląda zabieg laserem tulowym?

Zabieg jest przeprowadzany przy miejscowym znieczuleniu kremem.

Po laseroterapii skóra objęta zabiegiem jest zaczerwieniona, co jest normalną reakcją. W kolejnych dniach gojenie jest zależne od zastosowanego trybu lasera. Przy niższych ustawieniach lasera, dzień po zabiegu skóra jest tylko lekko szorstka w dotyku, a następnie pojawia się niewidoczne lekkie złuszczenie, wyczuwalne jedynie pod palcami podczas mycia. Z każdym dniem skóra staje się delikatniejsza i bardziej rozjaśniona. Przy mocniejszych parametrach zaczerwienienie i matowość skóry utrzymują się do 7-14 dni.

 

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.

Ze względu na zastosowanie tej technologii, efekty można zaobserwować już po pierwszym zabiegu. Następuje przebudowa skóry, poprawa jej napięcia i elastyczności, co trwa jeszcze do ok. 8 tygodni po zabiegu.

Terapię warto zastosować w serii do 3 zabiegów, które wykonujemy co 4-6-8 tygodni.

Ci, którzy poddali się zabiegowi, są z niego bardzo zadowoleni. Szczególnie cieszą szybkie i wyraźne efekty poprawy wyglądu skóry. Staje się ona napięta, gładka, wyrównuje się jej koloryt, skóra wygląda zdrowo i świeżo.