Skip links
zabiegi bankietowe

Zabiegi bankietowe i nie tylko, czyli ujędrniające terapie łączone z zabiegami Geneo

Co to są zabiegi bankietowe?

Zabiegi bankietowe to takie, których wykonanie jest szybkie, a efekty natychmiastowe. Są one niezwykle popularne wśród pań aktywnych zawodowo, przyszłych panien młodych i mam, którym brakuje czasu.

Ponieważ polecane są często jako przygotowanie przed imprezami, stąd wzięła się ich nazwa – BANKIETOWE.

Geneo jako zabieg bankietowy twarzy?

Inspiracją do stworzenia zabiegu GENEO były gorące źródła, znane z właściwości dotleniających skórę. W zabiegu tym właśnie wykorzystuje się reakcję zwaną efektem Bohra, w wyniku której tlen jest wysyłany do obszaru zabiegowego. Połączenie kapsułki złożonej z wodorowęglanu sodu oraz kwasu cytrynowego z odpowiednio dobranym do cery preparatem aktywuje reakcję chemiczną tzw. efekt Bohra. W wyniku tej reakcji na powierzchni skóry powstają mikropęcherzyki zawierające dwutlenek węgla. Zmniejsza się powinowadztwo hemoglobiny do tlenu, który uwalnia się do tkanek i następuje natychmiastowe dotlenienie skóry. Uwalniające się mikrogranulki z kapsułki powodują złuszczenie warstwy rogowej naskórka oraz usunięcie wszelkich zanieczyszczeń. Tak wygładzona skóra przygotowana jest do dalszej pielęgnacji.

Złuszczona i dotleniona skóra jest gotowa, aby wchłonąć substancje aktywne zawarte w serum, m.in. kwas hialuronowy, kojowy, retinol, olej arganowy i jojoba, ekstrakt ze skrzypu.

Następnie nakładamy odpowiednią do cery maskę wyciszającą.

Zabieg GENEO świetnie sprawdza się, jeśli chcemy szybko uzyskać efekt pełnej blasku i wypoczętej skóry. Doskonale wyrównuje koloryt skóry, dodatkowo zmniejsza rozszerzone ujścia gruczołów łojowych oraz wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych. To idealny zabieg do uzyskania efektu świetlistej i zadbanej cery.

Zabieg bankietowy – zabieg Geneo z fala radiową

Aby jeszcze bardziej zadbać o ujędrnienie skóry, można zastosować terapię łączoną. Wykorzystujemy wówczas technologię FALI RADIOWEJ lub ENDERMOLIFT LPG w połączeniu z zabiegiem GENEO.

Fala radiowa – dzięki działaniu masażu wykonywanego ciepłą głowicą dochodzi do podgrzewania głębszych warstw skóry. Stymuluje się w ten sposób fibroblasty do produkcji nowego kolagenu w skórze właściwej. Zabieg falami radiowymi powoduje lifting twarzy, wygładza zmarszczki, ujędrnia i odmładza skórę. Dochodzi do odbudowy kolagenu i dzięki temu do zagęszczenia skóry.

Terapię łączoną można również zastosować łącząc GENEO z zabiegiem ENDERMOLIFT LPG.

Endermolift jest naturalnym masażem odmładzającym, który wykonuje się przy pomocy głowicy zmotoryzowanej w klapki masujące.

Masaż ten pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu, wygładza zmarszczki i modeluje kontur twarzy. Prowadzi również do ujędrnienia i zagęszczenia skóry twarzy oraz wzrostu poziomu kwasu hialuronowego. Jest to technika, która w naturalny i nieagresywny sposób daje natychmiastowe efekty promiennej cery.

Aby poszerzyć spektrum działania, możemy również połączyć GENEO z zabiegiem ZAFFIRO. Należy on do thermoliftingu, w którym wykorzystuje się światło podczerwone IR o dużym natężeniu. Skutkiem zastosowania tak intensywnego bodźca jest rozgrzanie warstw skóry właściwej do 65 C przy jednoczesnym stałym chłodzeniu naskórka.

Po tak silnym oddziaływaniu na tkanki, w skórze dochodzi do stopniowej odbudowy włókien kolagenowych. Podczas zabiegu z wykorzystaniem IR oprócz pobudzenia nowych włókien kolagenowych i elastynowych zachodzi również efekt biostymulacji fotochemicznej oraz fotojonizującej , które polepszają mikrokrążenie, dotleniają, prowadzą do wymiany substancji odżywczych pomiędzy komórkami, powodują zmniejszenie wolnych rodników i lepszą wchłanialność kosmetyków.

Terapia GENEO z metodą ZAFFIRO prowadzi do wygładzenia, rozjaśnienia, dotlenienia i ujędrnienia skóry. Cera jest pełna blasku i świetnie sprawdza się jako ZABIEG BANKIETOWY.

Jak wygląda skóra twarzy po zabiegu bankietowym?

Zabieg bankietowy ma na celu szybkie poprawienia kondycja skóry na twarzy szyi dekolcie. Taki zabieg należy wykonać najpóźniej 24 godziny przed planowanym wielkim wyjściem. ‘Skóra staje się rozjaśniona, napięta i wygładzona. Lekkie oczyszczenie skóry podczas zabiegu powoduje, że makijaż wygląda lepiej i długo się utrzymuje. Zabieg bankietowe to bardzo dobra inwestycja w siebie.