Skip links
zabiegi medycyny estetycznej Szczecin

6 pytań, które warto zadać wybierając zabiegi medycyny estetycznej?

Planujesz zabiegi medycyny estetycznej? Jeśli tak to  pewnością masz w głowie kilka znaków zapytania. W naszym artykule znajdziesz odpowiedz na pytania, które najczęściej zadają nasze klientki! Przyjemnej lektury i do zobaczenia w naszej klinice w centrum Szczecina!

 1. Czy medycyna estetyczna jest bezpieczna?

Tak – medycyna estetyczna jest bezpieczna. Jest jednak kilka warunków. Przede wszystkim powinnaś wybrać profesjonalny gabinet lub klinikę cieszący się pozytywnymi opiniami.

Zapytaj także,:

 • czy zabiegi wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej;
 • czy wykorzystywane urządzenia i preparaty są certyfikowane;
 • jak przebiega indywidualna konsultacja;
 • czy specjaliści przeprowadzą z Tobą szczegółowy wywiad;
 • czy kosmetolog / lekarz dogłębnie zapozna się z Twoim problemem;
 • w jaki sposób gabinet dba o higienę oraz procedury zabiegowe;
 • czy trzymasz wytyczne po-zabiegowe;
 • czy w razie potrzeby możesz liczyć na fachowe wsparcie.

To bardzo ważne, ponieważ te pytania pozwolą wykluczyć ewentualne przeciwwskazania oraz opracować dla Ciebie bezpieczny i możliwie najskuteczniejszy program zabiegowy, a także aksymalnie ograniczyć ryzyko jakiejkolwiek infekcji. Krótko mówiąc, w ten sposób zyskasz pewność, że oddasz swoją urodę i zdrowie w ręce odpowiedzialnych specjalistów.

Warto dodać, że medycyna estetyczna to dziedzina, która systematycznie się rozwija, a w ciągu ostatnich dwóch dekad wykonano w naszej branży ogromny skok technologiczny. W naszym gabinecie medycyny estetycznej w centrum Szczecina korzystamy z niej pełnymi garściami. Dzięki temu zagwarantujemy Ci maksymalne bezpieczeństwo i satysfakcję.

Umów się na konsultację już teraz:

 1. Jak wybrać najlepszy zabieg medycyny estetycznej?

To pytanie słyszymy bardzo często od pań, które odwiedzają nasz gabinet medycyny estetycznej w centrum Szczecina. Odpowiedź na nie wcale nie jest prosta, ponieważ wymaga zdefiniowania problemu, jego przyczyn oraz wykluczenia wszystkich przeciwwskazań. Innymi słowy, aby wybrać najlepszy zabieg medycyny estetycznej na zmarszczki, na cellulit lub inny problem kosmetologiczny, to najlepiej umówić się na profesjonalną konsultację.

Tymczasem wiele osób polega na artykułach znalezionych w Internecie. To prawda, że wiele z nich jest wartościowych. Sporą część redagują jednak osoby bez praktycznego doświadczenia oraz specjalistycznej wiedzy medycznej. Z tego względu warto zachować ostrożność – nie podejmować pochopnych decyzji oraz nie narzucać wyboru konkretnej metody zabiegowej. Podczas konsultacji można oczywiście zapytać o konkretny zabieg medycyny estetycznej, lecz nie warto forsować jego wyboru w przypadku wątpliwości kosmetologa lub lekarza. Krótko mówiąc, warto zaufać profesjonalistom – podobnie jak w przypadku klasycznej medycyny.  W przeciwnym razie możemy zaszkodzić swojemu zdrowiu i nie uzyskać efektów, na jakich nam zależy.

 1. Jak przygotować się do zabiegu medycyny estetycznej?

Wiele standardowych zabiegów medycyny estetycznej nie wymaga specjalnych przygotowań, np. aplikacja botoksu nie wymaga od Ciebie stosowania żadnych procedur. Nie mniej, w przypadku bardziej złożonych zabiegów konieczne może okazać się:

 • wykonanie diagnostyki (np. morfologii)
 • odstawienie niektórych leków (np. rozrzedzających krew);
 • zrezygnowanie z kąpieli słonecznych lub wizyt w solarium;
 • zrezygnowanie z wykonania makijażu;
 • niedawno wykonany tatuaż (w miejscu, które ma być poddane zabiegowi).

W naszej klinice medycyny estetycznej w Szczecinie podczas indywidualnej konsultacji otrzymasz konkretne informacje oraz ewentualne wytyczne.

 1. Czy medycyna estetyczna jest bolesna i czy zabiegi wymagają znieczulenia?

Te pytania słyszymy bardzo często. Od razu pragniemy Cię uspokoić, ponieważ generalnie zabiegi medycyny estetycznej nie są bolesne i nie wywołują większego dyskomfortu ze względu na fakt, że odbywają się w znieczuleniu (najczęściej w postaci maści z lidokainą). Warto jednak dodać, że medycyna estetyczna obejmuje różnorodne procedury, a poziom bólu zależy od rodzaju zabiegu oraz indywidualnej tolerancji bólu każdej osoby.

 1. Jak długo utrzymują się efekty medycyny estetycznej?

Wszystko zależy od rodzaju zabiegu medycyny estetycznej, indywidualnych cech oraz podatności na działanie urządzeń i zastosowanych preparatów. Każdy organizm jest inny, dlatego efekty są zróżnicowane, mogą pojawiać się w innym czasie oraz utrzymywać się w jednym przypadku przez pół roku, w innym – nawet przez 3 lata. Efekty medycyny estetycznej zależą także od stylu życia, stosowanej diety oraz dostosowania się do zaleceń pozabiegowych.

 1. Jak wygląda ciało po wykonaniu zabiegu medycyny estetycznej?

W przeciwieństwie do inwazyjnej chirurgii plastycznej, medycyna estetyczna nie wiąże się z koniecznością długiej rekonwalescencji. Wiele zabiegów powoduje takie objawy jak:

 • lekkie zaczerwienie;
 • lekka opuchlizna;
 • drobne i mało widoczne siniaki.

W decydowanej większości przypadków wymienione powyżej objawy ustępuję samoistnie w ciągu kilku dni. Aby przyspieszyć proces „rekonwalescencji” oczywiście należy przestrzegać zaleceń pozabiegowych.

Podaruj sobie widoczne efekty i piękniejszy wygląd. Zasługujesz na wszystko, co najlepsze! Wybierz naszą klinikę medycyny estetycznej w centrum Szczecina!

Przeczytaj także:

Umów się na profesjonalną konsultację, podczas której opracujemy dla Ciebie indywidualny program bezpiecznych zabiegów medycyny estetycznej z gwarancją widocznych efektów!