Skip links
jak się pozbyć cellulitu

Jak się pozbyć cellulitu?

Co to jest cellulit?

Jak się pozbyć cellulitu? Cellulit powstaje pod skórą, gdzie gromadzi się woda lub tłuszcz. Odpowiedzialność za jego powstanie zrzuca się na nadwagę, lecz czynników sprzyjających powstaniu pomarańczowej skórki jest więcej. Zaliczamy do nich:

  • brak ruchu
  • zaburzenia przepływu krwi w tkance podskórnej
  • zaburzenia hormonalne
  • zaburzenia metabolizmu tłuszczów

Dlaczego kobiety mają cellulit?

Organizm kobiety naturalnie odkłada tkankę tłuszczową, Jest on jest potrzebny, do prawidłowej gospodarki hormonalnej. Gdy dziewczynki zaczynają dojrzewać, cellulit pojawia się automatycznie. Może być on zmorą wielu młodych kobiet uprawiających sport i prowadzących aktywny tryb życia. Niestety, kiedy wystąpi w tak młodym wieku, należy z nim walczyć, aby nie dopuścić do jego rozprzestrzeniania się.

Tajemnica panowania nad cellulitem tkwi w sposobie zużywania energii oraz stymulowania komórek do spalania zapasów tkanki tłuszczowej. W naszym organizmie znajdują się komórki odpowiedzialne za gromadzenie zapasów energetycznych. Są to depozyty.

Rodzaje callulitu:

Nie każdy cellulit ma taką samą przyczynę

  • cellulit wodny powstaje w wyniku nagromadzenia wody na skutek zaburzeń krążenia krwi i limfy w tkankach. Bardzo ważne jest pozbycie się toksyn oraz wznowienie krążenia.
  • cellulit lipidowy najczęściej związany z nadwagą. Konieczna jest stymulacja naturalnego procesu redukcji tkanki tłuszczowej.
  • cellulit włóknisty powstaje w dłuższym okresie, jest zbity i często bolesny, dlatego jest to najtrudniejszy do pokonania rodzaj cellulitu. W celu pozbycia się tego rodzaju cellulitu kluczowe jest zmiękczanie tkanki.

Miejsca, na których występuje cellulit:

  • pośladki
  • uda
  • ramiona

Dieta na cellulit

W diecie na cellulit należy włączyć produkty, które przyśpieszają przemianę materii.

  • Tak działają na nasz organizm warzywa i owoce. Zawierają one błonnik oraz bardzo dużo witamin, w tym pomagającą w pozbyciu się cellulitu witaminę C. Ujędrnia ona skórę i bierze udział w syntezie jej ważnego składnika – kolagenu.
  • Błonnik również zapobiega cellulitowi, przyśpiesza on wędrówkę pokarmu w jelitach i zapobiega tworzeniu się zaparć, które mogą wpływać na słabsze usuwanie toksyn i produktów przemiany materii z organizmu.
  • Ważny dla skóry jest krzem, którego znajdziemy w warzywach korzennych- marchewce, pietruszce, selerze.
  • Potas reguluje gospodarkę wodną i przyśpiesza usuwanie produktów przemiany materii. Dobrym źródłem potasu są pomidory, orzechy, marchew, papryka, pietruszka.
  • Nasza skóra potrzebuje również nienasyconych kwasów tłuszczowych, które znajdziemy w tłustych rybach morskich, warto jeść je dwa razy w tygodniu.

Popularny mit głosi, że wystarczy schudnąć, a cellulit zniknie. Tak bywa tylko w przypadku początkowych, niezaawansowanych zmian.

Jeśli cellulit jest widoczny potrzebne są bardziej kompleksowe działania.

Przede wszystkim należy poprawić krążenie, aby zapobiec obrzękom, a także przyśpieszyć spalanie zmagazynowanego tłuszczu.

Najlepsze zabiegi na cellulit

W okresie wiosenno-letnim najbardziej sprawdzone zabiegi na cellulit to:

Endermologia – to intensywny masaż próżniowy na cellulit, rozbijając złogi tłuszczowe, pobudza on również układ limfatyczny, dzięki czemu organizm szybciej eliminuje toksyny.

Endermologia to zabieg, na każdy rodzaju cellulitu. Należy masować systematycznie partie ciała objęte problemem.

Fala uderzeniowa jest jednym z najlepszych zabiegów redukujących cellulit. Fala uderza w złogi tłuszczowe, rozbijając je. Przy okazji skóra ujędrnia się i napina. Serię zabiegów wykonujemy ok raz w tygodniu. Falę uderzeniową możemy również wykonywać w terapii łączonej razem z endermologią.

Karboksyterapiaostrzykiwanie dwutlenkiem węgla obszarów objętych cellulitem. Podany pod skórę gaz rozwarstwia tkanki, powodując mocne dotlenienie. Dzięki temu tkanka łączna regeneruje się a nierówności na skórze znikają