Skip links
thermolifting

Moc thermoliftingu w zabiegach ujędrniających i anti-aging

Skóra wraz z wiekiem podlega procesom starzenia.

Zwykle pierwszym objawem tego stanu jest odwodnienie, które widoczne jest podczas ruchu mięśni twarzy. Skóra staje się mniej mięsista w dotyku. Wówczas tworzą się pierwsze zmarszczki mimiczne. Skóra również w początkowym etapie starzenia się traci swoją elastyczność i napiętość. Im osoba starsza, tym proces degradacji tkanki skórnej jest bardziej nasilony. Dotychczasowe zmarszczki pogłębiają się, skóra przestaje być promienna oraz jędrna, staje się coraz mniej sprężysta. Pomocą w takiej sytuacji może być zabieg ujędrniający anti-aging z wykorzystaniem podczerwieni. Jego głównym zadaniem jest poprawa kondycji skóry, uelastycznienie, przywrócenie napięcia.

Thermolifting na twarz — co to jest?

Zabieg thermoliftingu na podczerwień opiera się na wykorzystaniu mocy podczerwieni, wobec tego w kosmetologii traktuje się jako zabieg thermolifting. Metoda polega na emisji światła podczerwonego w głąb skóry. Natężanie wiązki podczerwieni oscyluje w granicy 750-1800 nm.

Jak przebiega zabieg thermoliftingu na podczerwień?

Podczas zabiegu tkanka podskórna zostaje rozgrzana do 65 stopni, jednocześnie w trakcie zabiegu jest ona stale chłodzona, aby uniknąć efektu podrażnienia.

Zabieg traktowany jest jako zabieg małoinwazyjny, ponieważ tuż po skończonej sesji pacjent może powrócić do swojej aktywności.

Podczas kuracji mogą pojawić się drobne powikłania w postaci zaróżowionej skóry lub uczucia opalenia, jednak w krótkim czasie objawy te znikają.

Wynika to z faktu, że w trakcie zabiegu podgrzewania tkanki podskórnej pobudzone zostają fibroblasty, które sprzyjają produkcji nowych włókien kolagenowych, dzięki którym skóra odzyskuje blask i jędrność.

Proces ten trwa 30 dni. Jednocześnie proces tworzenia się nowych włókien kolagenowych jest stopniowy, dlatego zabieg należy powtarzać w serii w odpowiednich odstępach. Efekt, który się uzyskuje, wymaga po serii zabiegów podtrzymujących, po okresie ok. 6 miesięcy po zbiegu.

Urządzenie do thermoliftingu na podczerwień jest narzędziem wyposażonym w specjalną głowicę umożliwiającą wykorzystywanie podczerwieni. Składa się z głowicy, która zakończona jest szkłem szafirowym, dzięki której możliwe jest uzyskanie efektu cieplnego i podanie wiązki podczerwieni w głąb skóry nie uszkadzając powierzchownych warstw skóry.

Jak przygotować się do zabiegu thermoliftingu na twarz lub ciało?

Przed przystąpieniem do zabiegu warto, aby Pacjent właściwie się do niego przygotowała. Osiągnięcie lepszych rezultatów jest możliwe przy połączeniu innych metod. Przed zabiegiem można wykonać mezoterapię igłową. W przypadku mezoterapii igłowej warto zastosować preparat z hydroksyapatytem wapnia, ponieważ działa on na trzech płaszczyznach:

  • Odmładza
  • Nawilża
  • Ujędrnia

Efekt uzyskiwany za pomocą tego preparatu utrzymuje się długo, a rezultaty widoczne są bardzo szybko po zabiegu. Ponadto preparat zawiera kwas hialuronowy (nieusieciowiony), który znacznie lepiej nawilża skórę, a także hydroksyapatyt wapna stymulujący odbudowę kolagenu i elastyny w tkance. W efekcie po wykonanej mezoterapii tym produktem zabieg thermoliftingu przyniesie jeszcze bardziej widoczne rezultaty, gdyż skóra jest odpowiednio do niego przygotowana.

Witamina C jako suplement w zabiegu odmładzającym

Można się wspomóc suplementacją witaminy C, gdyż bierze on udział w tworzeniu i syntezie kolagenu. Zaleca się suplementację, gdyż witamina C pochodząca z pokarmu trafia do skóry człowieka w bardzo małych ilościach. Dlatego konieczne jest wspomaganie się nią zawartą w tabletkach. Tydzień przed zabiegiem zaleca się odłożenie leków, szczególnie tych o fotouczulających właściwościach oraz picie ziół światłoczułych.

Efekty i zalety thermoliftingu?

Podsumowując, zabieg można zaliczyć do metody wywołującej natychmiastowy efekt, który jest bezpieczny dla skóry człowieka. Zabieg nie wymaga długiej rekonwalescencji. Dodatkowym atutem jest fakt, że zabieg można łączyć z mezoterapią. Ponadto można się pokusić o wypełnienie neuralgicznych miejsc kwasem usieciowanym. Rekomendowany jest wtedy zabieg N lift.

Najczęściej skierowany do osób powyżej 25 roku życia, które chcą zatrzymać procesy starzenia się lub zredukować pierwsze zmarszczki i poprawić kondycję skóry twarzy, lub ciała.