Autologiczny stymulator tkankowy – podaruj swojej skórze naturalną młodość
Stymulator tkankowy to produkt do iniekcji, mający na celu odbudowę struktury skóry starzejącej się. Jego działanie zawdzięcza się intensywnej stymulacji fibroblastów do produkcji białek podporowych – kolagenu i elastyny. W efekcie terapeutycznym skóra staje się jędrna, sprężysta, odpowiednio nawodniona a zmarszczki ulegają redukcji.
Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów stymulatorów tkankowych. Dobór odpowiedniego preparatu zależy od wskazań, oczekiwanych efektów, stopnia zaawansowania problemu, a to warunkuje ich mechanizm działania i skład. Główne substancje stymulujące to: kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, aminokwasy, polinukleotydy, hydroksyapatyt wapnia. Zabiegi przeznaczone są dla osób młodych – jako prewencja antiaging, jak i dojrzałych z widocznymi oznakami starzenia.
Autologiczny stymulator tkankowy – co to takiego?
Powyższe substancje są wykorzystywane w gotowych wyrobach. Czym jest stymulator autologiczny? Autologiczny, czyli taki, który pochodzi od pacjenta – do tego celu wykorzystuje się frakcje osocza bogatopłytkowego i fibryn, które wykorzystują moc regeneracyjną czynników wzrostu i komórek macierzystych. Do tego celu pobiera się krew, odpowiednio ją odwirowując.
Już po 2 zabiegach możemy uzyskać znaczną poprawę gęstości akustycznej tkanki oraz jej grubości. Uzyskujemy następujące frakcje autologiczne:
- Elixir – to najbogatszy koncentrat płytkowy o przedłużonym uwalnianiu. Połączenie fibryny oraz osocza tworzy w skórze delikatną sieć, poprzez co czynniki wzrostu są dłużej uwalniane. Preparat zawiera również komórki macierzyste o zdolnościach regeneracyjnych, a zmiękczona fibryna minimalizuje wystąpienie obrzęków w delikatnych partiach skóry. Elixir podajemy na okolicę oka (dolna i górna powieka, „kurze łapki”) oraz usta (zmarszczki palacza, czerwień wargowa)
- Strukturę, czyli fibryna strukturalna – tworzy stelaż z zawieszonymi na nim cytokinami, komórkami macierzystymi, czynnikami wzrostu i leukocytami. Ma za zadanie odbudowę tkanki oraz poprawę gęstości skóry. Zalecane obszary zabiegowe to: policzki, bruzdy nosowo-wargowe, szyja, owal twarzy.
- Vital to frakcja zagęszczonego osocza. Jego podanie sprawia, że skóra staje się odżywiona i nawilżona. Wpływa także na poprawę kolorytu, ujędrnienie skóry i redukcji zmarszczek na czole i szyi.
Jakie są wskazania do zabiegu?
- profilaktyka anti-aging
- rewitalizacja skóry
- redukcja zmarszczek na twarzy – pod oczami i „kurzych łapek”, czoła, zmarszczek wokół ust
- poprawa jędrności skóry
- ponadto poprawa kolorytu
- poprawa owalu twarzy
- korekcja bruzdy nosowo-wargowej
- redukcja sińców pod oczami i ujędrnienie skóry tej okolicy
- oprócz tego rewitalizacja ust
Jakie są zalety zabiegu?
- biokompatybilność – bez ryzyka wystąpienia alergii i powikłań
- naturalny efekt odmłodzenia skóry
- jeden zabieg – rozwiązanie wielu problemów skórnych
- ponadto skuteczność – efekty potwierdzone badaniami klinicznymi
- bez okresu rekonwalescencji
- jedno pobranie krwi – różne frakcje autologiczne
- oprócz tego bezbolesny – zabieg wykonany w znieczuleniu miejscowym
Stymulator tkankowy – ile i jak często wykonuje się zabieg?
Dla osób do 45-50 roku życia rekomendowane są 2 zabiegi co 3 tygodnie, dla skór dojrzałych – 2 pełne cykle, czyli 4 zabiegi (każdy co 3-4 tygodnie).