Skip links
skleroterapia

Skleroterapia – Szczecin

Zamykanie naczyń na nogach

Pajączki lub pojedyncze naczynia mogą pojawiać się z wiekiem i pod wpływem pewnych czynników związanych ze stylem życia. Mogą tworzyć się niemal w dowolnym miejscu na ciele, ale bardzo często występują na nogach. Chociaż zwykle nie są one bolesne ani szkodliwe. W naszej klinice oferujemy zabieg skleroterapii w celu leczenia naczyń na nogach o średnicy 4 mm i mniejszych.

Jak leczyć pajączki na nogach?

Skleroterapia Szczecin – pajączki pojawiają się jako skupisko lub sieć małych czerwonych i fioletowych, lub kolorowych żyłek pod powierzchnią skóry, spowodowanych rozszerzonymi naczyniami włosowatymi (naczyniami krwionośnymi). Często występują blisko siebie. W naszej klinice oferujemy zabieg skleroterapii w celu leczenia naczyń na nogach o średnicy 4 mm i mniejszych.

Jakie są przyczyny powstawania pajączków na nogach?

Zmiany mogą pojawić się w okresach zmian hormonalnych, takich jak ciąża. Są one również powiązane z przyrostem masy ciała, a także z takimi czynnikami, jak siedzący tryb życia i słabe krążenie. Wreszcie uważa się, że ekspozycja na słońce, palenie papierosów, nadmierne spożycie kawy i alkoholu mogą być również czynnikiem ryzyka.

Dlaczego warto wybrać zabieg skleroterapii?

Skleroterapia uznawana jest za złoty standard w leczeniu naczynek. Pomaga usunąć rozszerzone naczynka, powodując ich wchłonięcie i zanik.

Skleroterapia – jak przebiega zabieg zamykania naczynek na nogach?

Do dotkniętych naczyń włosowatych wstrzykuje się roztwór, który powoduje ich obkurczenie i trwałe zarośnięcie naczynia. To z kolei powoduje zanikanie pajączków i pojedynczych naczyń.

skleroterapia - szczecin

Jakie są skutki uboczne i rekonwalescencja po zabiegu skleroterapii?

Po wstrzyknięciu może wystąpić obrzęk, zasinienie i ogólny dyskomfort, co jest zjawiskiem normalnym. Możliwe jest również wystąpienie swędzenia w miejscu wstrzyknięcia. To powinno minąć z czasem. Okres rekonwalescencji jest minimalny. Zalecamy jednak stosowanie pończoch lub rajstop uciskowych, które mogą pomóc w podtrzymaniu nóg, łagodząc obrzęki i poprawiając krążenie krwi.

Czy skleroterapia jest zabiegiem bolesnym?

Skleroterapia, nie jest zabiegiem bolesnym, jednak podczas zabiegu można odczuwać mrowienie lub ukłucie.

Dlaczego powinno się usuwać pajączki i zamykać pojedyncze naczynia na nogach?

Pęknięte naczynia włosowate w większości przypadków nie są szkodliwe, jednak niektórym osobom nie podoba się ich wygląd. Mogą również powodować dyskomfort, taki jak swędzenie lub pieczenie. W niektórych przypadkach pajączki mogą przekształcić się w żylaki, co z kolei może zwiększyć ryzyko rozwoju zakrzepicy żył głębokich (zakrzepu krwi).

Skleroterapia – Jak długo trwa leczenie?

O ilości zabiegów dowiemy się podczas konsultacji, zależy to bowiem od ilości naczyń lub wielkości obszaru ich pojawienia się.
Zabiegi należy wykonywać w odstępie 8 tygodni, aby mieć pewność, że żyły zanikły. Zabieg trwa zazwyczaj do 45 minut.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Pajączki same się nie poprawią. W rzeczywistości z czasem mogą się one nasilić. Pajączki naczyniowe rozwijają się również częściej u kobiet niż u mężczyzn i zwykle pojawiają się w późniejszym okresie życia.