Skip links
medycyna estetyczna zabiegi

Medycyna estetyczna – ważne pytania i odpowiedzi

Wiele kobiet odwiedzających nasz gabinet zadaje sporo pytań dotyczących medycyny estetycznej. Właśnie dlatego postanowiliśmy zebrać odpowiedzi w jednym artykule. Mamy nadzieję, że znajdziesz tu sporo przydatnych informacji!

Co to jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to dziedzina medycyny, która zajmuje się poprawą wyglądu poprzez zabiegi i procedury wykonywane przez dyplomowanych lekarzy z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń. Zabiegi medycyny estetycznej stosowane są najczęściej w celu redukcji zmarszczek, usuwania przebarwień i blizn, liftingu, powiększania ust oraz modelowania i korygowania kształtu ciała.

Czy medycyna estetyczna jest bezpieczna?

Medycyna estetyczna jest bezpieczna tylko wtedy gdy zabiegi wykonywane są przez dyplomowanych i doświadczonych lekarzy. Kluczową rolę odgrywa indywidualna konsultacja poprzedzona zdefiniowaniem i wykluczeniem ewentualnych przeciwwskazań oraz doborem odpowiednich metod zabiegowych. W naszym gabinecie medycyny estetycznej w Szczecinie bezpieczeństwo jest najważniejszym i niezmiennym priorytetem, dlatego możesz być pewna, że oddajesz swoją urodę i zdrowie w ręce najlepszych specjalistów.

Kto wykonuje zabiegi medycyny estetycznej?

Zabiegi medycyny estetycznej powinny być wykonywane przez dyplomowanych lekarzy oraz  pielęgniarki zabiegowe z odpowiednim doświadczeniem. Doświadczenie i umiejętności specjalistów to kluczowy czynnik, od którego zależy bezpieczeństwo oraz skuteczność wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej.

Poznaj zespół naszych specjalistów

Medycyna estetyczna a zabiegi kosmetyczne – różnice

Zasadnicza różnica pomiędzy medycyną estetyczną, a zabiegami kosmetycznymi (kosmetologicznymi) wynikają przede wszystkim z procedur. Medycyna estetyczna wiąże się z bardziej zaawansowanymi procedurami oraz kompetencjami specjalistów, którzy wykonują zabiegi. W przeciwieństwie do zabiegów kosmetycznych musi być to dyplomowany lekarz. Druga różnica wynika z faktu, że zabiegi kosmetyczne skupiają się głównie na poprawie wyglądu powierzchownego skóry, podczas gdy medycyna estetyczna może obejmować zarówno skórę, jak i głębsze struktury ciała.

Czy zabiegi medycyny estetycznej są tak skuteczne?

Wszystko zależy oczywiście od sprzętu i doświadczenia specjalistów, którzy wykonują zabiegi. Nie mniej zabiegi medycyny estetycznej są skuteczne, ponieważ przeważnie opierają się na naukowych badaniach i sprawdzonych technologiach. Specjaliści w tej dziedzinie stosują specjalistyczne narzędzia  oraz sprzęt umożliwiający osiąganie wręcz spektakularnych rezultatów. Skuteczność zabiegów medycyny estetycznej może być również zwiększona dzięki indywidualnie dostosowanym programom dopełnionym o komplementarne zabieg kosmetyczne.

W naszej klinice medycyny estetycznej opracujemy dla Ciebie indywidualny program zabiegów medycyny estetycznej oraz kosmetologicznych. Umów się na konsultację

Czy zabiegi medycyny estetycznej są bolesne?

Wiele zabiegów medycyny estetycznej jest określanych jako „bezbolesne” lub „prawie bezbolesne”. Stopień odczuwania zabiegów może być jednak zróżnicowany w zależności od rodzaju procedury oraz indywidualnej wrażliwości.

Większość zabiegów medycyny estetycznej na twarz i ciało wykonuje się przy użyciu miejscowego znieczulenia, co w znacznym stopniu minimalizuje ewentualny dyskomfort. Ważne jest również, aby przed zabiegiem omówić wszelkie obawy dotyczące bólu z lekarzem. W naszym gabinecie w centrum Szczecina odpowiemy Ci na każde pytanie dot. działania i przebiegu zabiegu, znieczulenia oraz pielęgnacji po zabiegu w domowych warunkach.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki są najlepsze?

W samym Szczecinie jest wiele gabinetów medycyny estetycznej, które proponują zabiegi wygładzające i redukujące zmarszczki. Nie warto jednak sugerować się tylko i wyłącznie prezentacją oferty.

Najlepszym sposobem, aby maksymalnie zredukować widoczne oznaki starzenia jest indywidualne dopasowanie zabiegu do typu skóry, obszaru twarzy, wieku oraz rodzaju zmarszczek. Przykładowe zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki to:

  • wypełnienie zmarszczek botoksem (tj. toksyną botulinową),
  • wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym
  • mezoterapia.

Jakie zabiegi medycyny estetycznej na cellulit są najlepsze?

Cellulit to problem, który dotyka większość kobiet. W ostatnim czasie obserwujemy tendencje do pojawiania się cellulitu na ramionach, brzuchu, udach i pośladkach także u młodych kobiet poniżej dwudziestego roku życia.

Powstawanie cellulitu wiąże się najczęściej z predyspozycjami genetycznymi, zaburzeniami w tkance łącznej, niewłaściwą dietą, zmianami hormonalnymi oraz brakiem ruchu. Często bywa tak, że usuwanie cellulitu standardowymi metodami jest trudne lub niemożliwe. Spodziewanych efektów nie przynoszą ćwiczenia, zdrowa dieta, masaże, czy rolletic. W tej sytuacji jedynym rozwiązaniem pozostają skuteczne zabiegi na cellulit, w tym zabiegi medycyny estetycznej.

W naszym gabinecie w Szczecinie najczęściej wykonujemy:

Czy powiększanie ust to zabieg medycyny estetycznej?

Jak najbardziej tak. Powiększanie ust to jeden z najbardziej popularnych w Szczecinie i na całym świecie zabiegów medycyny estetycznej. W naszym gabinecie oferujemy powiększanie ust botoksem, a zabieg wykonuje doświadczony lekarz medycyny estetycznej.

Czym różni się gabinet od kliniki medycyny estetycznej?

Gabinet medycyny estetycznej i klinika medycyny estetycznej to dwa miejsca, w których możesz poddać się specjalistycznym zabiegom. Gabinet medycyny estetycznej  prowadzony jest przez jednego lub kilku specjalistów. Oferuje popularne zabiegi estetyczne, takie jak zastrzyki z botoksu czy wypełniacze, mikrodermabrazję oraz zabiegi laserowe.

Klinika medycyny estetycznej natomiast jest przeważnie większym miejscem z szerszym i bardziej kompleksowym zakresem usług. W klinice z reguły pracują lekarze specjalizujący się nie tylko w medycynie estetycznej rozumianej jako mało lub średnio-inwazyjne zabiegi, ale także w takich dziedzinach jak chirurgia plastyczna, czy dermatologia.

Warto podkreślić, że w profesjonalnych gabinetach i klinikach medycyny estetycznej zabiegi w tej dziedzinie mogą wykonywać zgodnie z prawem wyłącznie dyplomowani lekarze.

Poznaj naszych specjalistów

 

Przeczytaj także:

Jak wybrać najlepszy gabinet medycyny estetycznej w Szczecinie

3 najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej w Szczecinie