Czym różni się nowoczesny endolifting twarzy od liftingu chirurgicznego?
Chirurgiczny lifting, czy nowoczesny endolifting twarzy? Który zabieg wybrać? Na czym polegają? Jakie efekty zapewnią? Czy są bolesne? Ile trwa rekonwalescencja? Przeczytaj nasz artykuł i zmień pytania w wyczerpujące odpowiedzi!
Kiedy i po co wykonujemy lifting twarzy?
Zacznijmy do tego, że Matki Natury nie da się przechytrzyć. Nawet drogie kosmetyki i konwencjonalne zabiegi kosmetologiczne często nie radzą sobie z widocznymi oznakami starzenia na naszych twarzach. Niestety pojawiają się one bardzo szybko, ponieważ już około 25. roku życia. Z początku są mało zauważalne, ale systematycznie postępują.
Dzieje się tak wskutek zmniejszające się produkcji kolagenu i elastyny oraz wiotczeniu włókien kolagenowych tworzących „rusztowanie” naszej skóry. Po 35. Roku życia i okolicach czterdziestki zaczynają tworzyć się widoczne zmarszczki, bruzdy, zaczynają powoli opadać policzki, a często tworzy się tzw. drugi podbródek. W granicach pięćdziesiątego roku życia zmiany te są już mocno zaawansowane i zaczynają stawać się sporym problemem estetycznym.
Ratunkiem jest lifting, czyli zabieg, który napina zwiotczałą skórę i „unosi” twarz zapewniając jej znacznie młodszy wygląd.
Na czym polega tradycyjny lifting twarzy
Na wstępie zaznaczmy, że tradycyjny lifting twarzy to inwazyjny zabieg chirurgiczny, który wiąże się z dużą ingerencją oraz długim okresem rekonwalescencji. Procedura chirurgiczna rozpoczyna się zazwyczaj od precyzyjnego narysowania linii cięcia, której celem jest minimalizacja widocznych blizn po zabiegu. Następnie chirurg dokonuje nacięcia skóry i delikatnie unosi warstwy skóry, eksponując obszar, który ma zostać poddany modyfikacjom.
Po odsłonięciu tkanki podskórnej chirurg skupia się na ujędrnianiu mięśni twarzy, przywracając im młodzieńczą elastyczność. Dodatkowo, usuwane są nadmiarowe fałdy skórne, co przyczynia się do wygładzenia zmarszczek i ogólnej poprawy konturów twarzy. Zabieg kończy się starannym zszywaniem skóry w taki sposób, aby minimalizować ślady pooperacyjne. Nie brzmi to zbyt zachęcająco, prawda?
Czy chirurgiczny lifting twarzy jest bolesny?
To jedno z najczęściej zadawanych pytań na temat chirurgicznego liftingu twarzy. Sam zabieg nie należy do przyjemnych, ale odbywa się w znieczuleniu, które minimalizuje dyskomfort. Niestety nie da się go uniknąć po zabiegu, dlatgo dolegliwości bólowe trzeba często łagodzić za pomocą zaleconych leków przeciwbólowych.
Jak wygląda twarz po liftingu chirurgicznym i jak długo trwa rekonwalescencja?
Bezpośrednio po liftingu chirurgicznym może wystąpić opuchlizna i siniaki, ale te objawy zazwyczaj ustępują od kilku dni do kilku tygodni. Czas rekonwalescencji po tradycyjnym liftingu twarzy jest zróżnicowany i zależy od wielu czynników, takich jak wiek, ogólna kondycja zdrowotna i zakres przeprowadzonych modyfikacji. W pierwszych dniach po zabiegu zalecasię odpoczynek i unikanie aktywności fizycznej. Pacjenci często wracają do codziennych aktywności po około 1-2 tygodniach, ale pełny powrót do normalnej aktywności fizycznej może wymagać kilku tygodni.
Bezbolesna alternatywa, czyli nowoczesny radiofrekwencyjny endolifting twarzy
Nowoczesny endolifting twarzy to małoinwazyjny zabieg medycyny estetycznej, który nie wymaga ingerencji chirurgicznej i jest wykonywany bez skalpela. Jego działanie opiera się podgrzewaniu włókien kolagenowych falami radiowymi o odpowiedniej częstotliwości. Emisja odbywa się poprzez drobne nakłucia wykonywane przez lekarza medycyny estetycznej. Zabieg zapewnia widoczny efekt liftingu, modelingu twarzy oraz wyszczuplenia poprzez redukcję nagromadzonej miejscowo tkanki tłuszczowej.
Na czym polega endolifting twarzy i czy zabieg jest skuteczny?
Po pierwsze podgrzewanie skóry wywołuje kurczenie się włókien kolagenowych oraz ich regenerację. Po drugie radiofrekwencja aktywuje naturalne procesy produkcji kolagenu i elastyny, których deficyt powoduje wiotczenie skóry. To podwójne działanie sprawia, że endolifting twarzy to bardzo skuteczny zabieg gwarantujący widoczne efekty.
Jakie efekty zapewnia endolifting twarzy i ile zabiegów trzeba wykonać?
Widoczne efekty endoliftingu twarzy to:
- podniesienie opadających policzków (zmniejszenie lub likwidacja „chomiczków”);
- zmniejszenie tzw. „drugiego podbródka”;
- wyszczuplenie twarzy;
- poprawa owalu twarzy;
- zwiększenie napięcia i jędrności skóry;
- wyraźnie odmłodzony wygląd.
Czy endolifting twarzy jest bolesny i jak długo trwa rekonwalescencja?
Endolifting twarzy wykonuje się w znieczuleniu, dzięki czemu zabieg praktycznie nie wiąże się z dyskomfortem. Po jego wykonaniu na twarzy może pojawić się delikatny obrzęk i zaczerwienienie, które utrzymuje się do 4 dni, po czym samoistnie znika.
Zapraszamy Cię na skuteczny i bezpieczny endolifting twarzy do naszego gabinetu medycyny estetycznej w centrum Szczecina! Sprawdź szczegóły